pazdziernik

5 rzeczy, o których warto pomyśleć w październiku

Kochani! Dziś wpadłam na pomysł nowego cyklu: „5 rzeczy, o których warto pomyśleć w….” Taki osobisty i (bardzo) subiektywny kalendarz rzeczy ważnych i mniej ważnych dla wszystkich zapobiegliwych, lubiących planować i porządkować :) Zatem zaczynamy od

5 rzeczy, o których warto pomyśleć w październiku

leaves-fall-colors-rainbow

1. DLA SIEBIE

Październik to idealny miesiąc by zadbać o cerę po lecie i „zainwestować” w nią na kolejne miesiące. Jeśli rozważałyście np. zabiegi kwasami owocowymi, to teraz jest idealny czas – słońca coraz mniej, a biorąc pod uwagę, że optymalna ilość to ok 4-6 zabiegów w odstępach mniej więcej 2 tygodni, na Nowy Rok będziecie cieszyć się nową, odmłodzoną cerą.

2. DLA DOMU

Jesień, jesień przyszła i cieszmy się nią! Ustaw na parapecie wrzosy, które o tej porze roku są najpiękniejsze. Może energetycznie pomarańczowa dynia na schodach na poprawę nastroju? Nie zapomnij o koszu z jabłkami na kuchennym blacie!

jesienne kompozycje

3. DLA BLISKICH

Nie lubisz odkładać rzeczy na ostatnią chwilę? Już dziś pomyśl o gwiazdkowych prezentach dla bliskich i przyjaciół. Zaoszczędzisz nie tylko sporo stresu, ale i pieniędzy. Korzystając np. ze stron sklepów wysyłkowych za granicą będziesz musiała poczekać na przesyłkę nawet 30-60 dni, ale za to wybrany towar możesz kupić nawet za 1/3 ceny!

4. DLA DOMOWEGO BUDŻETU

Wrzesień to ciężki miesiąc dla rodziców; wyprawki, podręczniki, ubezpieczenia, baseny, kursy językowe… ochhh! Policz i podsumuj ile musiałaś wydać na powrót dzieci do szkoły w sierpniu i wrześniu. Zastanów się, czy wszystkie wydatki były konieczne? A może zapomnieliście o czymś ważnym? Za rok będziesz już miała gotowy budżet, nic cię nie zaskoczy i łatwiej będzie przygotować się do pierwszego dzwonka.

c4f497772338464a5d4e4109966e02f7

5. DLA RODZINY

Zbliża się zima. Dzieci będą potrzebowały nowych butów i kurtek – zeszłoroczne jakoś dziwnie się skurczyły 😉 A może i Twoja garderoba wymaga przeglądu? Wyciągnij zimowe kurtki i płaszcze, przewietrz je, przymierz. Może trzeba coś oddać do pralni? Zrób przegląd butów. Pomyśl o dodatkach – wcale nie musisz kupować nowego płaszcza wystarczą czapka, szal i rękawiczki w modnym w tym sezonie kolorze. Podobno najmodniejsze będą:

  • ciemny błękit, tzw riverside blue. delikatny, rozmyty, spokojny, mniej elegancki, ale równie twarzowy jak granat
  • musztarda – pikantna, z odrobiną curry, nasycona i energetyczna, dodaje charakteru i „pazura”
  • czerwony – piękny, zmysłowy, śmiały – tzw. aurora red, nie lubi konkurencji, najlepiej poczuje się w towarzystwie szarości i czerni
  • ciepły beż – bazowy, zawsze elegancki, kolor piasku i kamieni
  • zieleń – soczysta, głęboka i wyrafinowana nieco przyciemniona, trochę w stylu retro

Na stronie PANTONE COLOR INSTITUTE znajdziecie więcej informacji.

zródło: http://www.pantone.com

zródło: http://www.pantone.com

Nie daj się zaskoczyć pierwszym przymrozkom. Jeśli rozłożysz zakupy na raty, będzie po prostu łatwiej!

Cudownego października Wam życzę!

Zapisz

Zapisz

Zapisz

image_print