folwark miłkowiec

Folwark Miłkowiec

Jedziemy już około kilometra piaszczystą droga wśród dzikich róż. Dawno pozostawiliśmy za sobą zgiełk miast i autostradowy ruch. Po obu stronach łąki i  pastwiska. Z daleka widać wysoki komin budynku gorzelni. Tak, to

Folwark Miłkowiec

miłkowiec

Położony pośród pół i łąk Folwar Miłkowiec, to miejsce idealne dla wszystkich pragnących uciec od pośpiechu i hałasu. Właścicielowi udało się stworzyć miejsce do złudzenia przypominające folwark z początku XX wieku; budynek gorzelni, trojaki, dom zarządcy, szopka a nawet chlewik. Zwierzęta w zagrodach, maleńki staw z pomostem… Sielanka.

Największy w Folwarku budynek - Dom Zarządcy

Największy w Folwarku budynek – Dom Zarządcy widziany od strony stawu

Przed domem miejsce do parkowania, huśtawka, stół i ławy

Przed domem miejsce do parkowania, huśtawka, stół i ławy

W sumie Folwark dysponuje kilkunastoma pokojami w kilku budynkach. W budynku gorzelni znajduje się restauracja i niewielki kącik wypoczynkowy. Są też 2 sale konferencyjne.

Budynek gorzelni mieści restaurację i pokoje hotelowe

Budynek gorzelni mieści restaurację i pokoje hotelowe

Budynek Trojaków - dla mnie jeden z ładniejszych w Folwarku

Budynek Trojaków – dla mnie jeden z ładniejszych w Folwarku

Wnętrza są dostosowane do ogólnego charakteru folwarku, czyli dość surowe. Nie znajdziecie tu wygód 4-gwiazdkowego hotelu. Drewniane meble, ascetyczne łazienki i prostota. I nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że nasza szopka miała pewne niedociągnięcia jeśli chodzi o czystość (zakurzona lampa w łazience, plama na zasłonach, zaśniedziała bateria). W pokojach brak suszarek, nie ma czajnika i serwisu herbacianego, który wydaje się być już standardem.

Parter naszej Szopki

Parter naszej Szopki

img_3079

Ogromną zaletą Miłkowca jest jego obsługa – bardzo uprzejma i pomocna, a gospodarz sam dogląda swojego folwarku.

Śniadanie w cenie 20 pln/osoba dorosła i 10 pln/dziecko  można wykupić opcjonalnie. Do wyboru tradycyjnie – sery, wędlina, warzywa i owoce. Dodatkowo można zamówić ciepłe dania – parówki, jajka w kilku postaciach, naleśniki. Bez przepychu, skromnie i w miarę smacznie. Minusy: pieczywo – niestety niesmaczne, brak soków do śniadania, naleśniki (o rany!) gumowate.

img_3080 img_3078   img_3068 img_3040

Atrakcją da dzieci są hodowane w Miłkowcu zwierzęta; kozy, króliki, owce, świnie, pies i koty. Pod opieką personelu zwierzaki można karmić a nawet wejść do klatki.

Możliwość karmienia zwierząt to dla dzieci wielka frajda!

Możliwość karmienia zwierząt to dla dzieci wielka frajda!

W folwarku są 2 dorosłe kozy i koźlątko

W folwarku są 2 dorosłe kozy i koźlątko

W ładną pogodę można odpocząć nad stawem

W ładną pogodę można odpocząć nad stawem

img_3029

Cena za nocleg jest umiarkowana – za całą szopkę, z 4 miejscami noclegowymi zapłaciliśmy 200 pln. Śniadanie dla 4 osobowej rodziny z 2 dzieci – 60 pln.

img_3077

www.milkowiec.pl

woj.: warmiński-mazurskie

najbliższe miasta: Nidzica, Działdowo

img_3073

Miłkowiec to urokliwe miejsce, spodoba się tu każdemu, kto lubi siermiężne, proste wnętrza i sielskie klimaty. Nas delikatnie rozczarowało komfortem. Po przejrzeniu strony internetowej spodziewaliśmy się nieco więcej. Gospodarskim okiem – poprawili byśmy trochę rzeczy, tu i ówdzie przycięli trawę, tam odmalowali, jeszcze gdzie indziej zabezpieczyli drewno. No taka czepialska natura 😉

image_print