jak podrozowac bezstresowo

Jak podróżować bezstresowo?

Kolejki, presja czasu, pośpiech, bagaż… tego w podróżowaniu nie lubimy. Warto postarać się towarzyszący podróżom stres zminimalizować. Oto 5 prostych zasad

Jak podróżować bezstresowo?

podróż bez stresu

1. Odprawiaj się on-line przez internet lub aplikacje mobilne. Najlepiej najszybciej jak to możliwe. Niektóre linie lotnicze umożliwiają odprawę na 24 godziny przed lotem, inne znacznie wcześniej. Odprawa on-line pozwoli ci zaoszczędzić czas na lotnisku, a przy odrobinie szczęścia będziesz mieć wpływ na wybór miejsca :)

2. Zorganizuj się. Brzmi banalnie, ale zapewne nie raz przed lotem nerwowo szukałeś paszportu…

Ustal jedno miejsce w swoim bagażu podręcznym, w którym trzymasz ważne dokumenty, bilet, paszport. I ZAWSZE odkładaj je w to samo miejsce.

W stresie jaki towarzyszy nam przy kontroli paszportowej, boardingu czy przejściu przez bramki bezpieczeństwa, łatwo zapomnieć, gdzie włożyliśmy dokumenty.

jak podróżować bez stresu?

3. Przygotuj się do kontroli bezpieczeństwa. Nie mia nic bardziej frustrującego niż podróżny przechodzący przez skaner kilka razy, bo zapomniał zdjąć pasek, zegarek, nie wyjął kluczy z kieszeni, itd, itp.

  • Kup porządny twardy plecak z wieloma kieszeniami i przegrodami
  • Sortuj rzeczy
  • Wkładaj do torebek strunowych

Dzięki temu na taśmę przed kontrolą bezpieczeństwa wyjmiesz tylko jeden woreczek z ładowarkami, kablami czy płynami. To naprawdę pomaga. I pamiętaj – im mniej sztuk bagażu tym mniejsza szansa, że o czymś zapomnimy :)

4. Jeśli do kontroli bezpieczeństwa są długie kolejki wybieraj te po lewej stronie wejścia. W większości jesteśmy praworęczni i to jest nasz naturalny kierunek ruchu – skręcamy w prawo, omijając linie po naszej lewej stronie. Jeśli kolejki do stanowisk są podobnej długości – wybierz tę, gdzie przy monitorze znajduje się jedna osoba. Jeśli pracowników jest dwóch – duża szansa, że jeden z nich się uczy, a to może spowolnić kolejkę.

5. Zadbaj o odpowiedni strój. Mój podróżny numer jeden to długi szal, najlepiej z miękkiej dzianiny – jeśli jest zimno, służy mi za okrycie. Jeśli mam ochotę na drzemkę – owijam nim głowę izolując się od bodźców zewnętrznych. Jeśli potrzebuję poduszki – w tej roli tez sprawdzi się doskonale.

toalety w samolocie

6. I na koniec – jeśli to możliwe załatwiaj wszelkie potrzeby na lotnisku. Toalety w samolocie nie należą do miejsc ani bezpiecznych ani przyjemnych. Jeśli tyko musisz umyć ręce – o wiele bardziej higieniczne są wilgotne chusteczki. I uwaga! Pod żadnym pozorem wodą w samolocie nie należy myć zębów ani twarzy.

A wy jakie macie pomysły na to, by podróżować przyjemniej?

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

image_print