walizka z przegrodami

Jak spakować dziecko na wakacje – 5 sprytnych sztuczek

Jak spakować dziecko na wakacje – 5 sprytnych sztuczek.

Wakacje za pasem. Wielu z nas po raz pierwszy w tym roku wyśle swoje pociechy na kolonie i obozy. To duże wyzwanie dla rodziców :) Warto zadbać o wyjazdową logistykę! Poznajcie

5 pomysłów, które ułatwią Wam życie!

walizka organizer

1. Jak zwykle planowanie to podstawa. Przygotujcie listę rzeczy. Następnie wszystko, co ma być spakowane ułóżcie w jednym miejscu i zróbcie zdjęcie telefonem dziecka. Zdjęcie posłuży jako ściąga przy pakowaniu przed powrotem do domu, ale także pomoże wyeliminować rzeczy kolegów, które przypadkowo znalazły się w bagażu.

2. Dobrym pomysłem jest podpisanie rzeczy dziecka jego imieniem – wówczas nawet gdy się zapodzieją, łatwiej trafią do właściciela. Warto zainwestować w podróżne etykiety, identyfikatory lub po prostu podpisać przedmioty i ubrania permanentnym pisakiem.

3. Zastanów się nad takim rozwiązaniem, by przygotować dziecku ubrania i bieliznę na każdy dzień pobytu i spakować je w strunowe woreczki jako gotowe zestawy. Do każdego możesz włożyć karteczkę z nazwą dnia tygodnia. Poproś dziecko, aby w ten sam sposób zapakowało brudne ubrania – masz pewność, że nic się nie zgubi, a przede wszystkim, że brudne i czyste rzeczy będą oddzielnie.

4. Z doświadczenia wiem, że pakowanie „najlepszych” ubrań na obóz czy kolonie to nie jest dobry pomysł. Powakacyjne ubrania wracają poplamione, podarte i wygniecione. Spakujcie dziecku takie ubrania, które nie będą go ograniczały, tak by czuło się swobodnie. Wygodne bawełniane t-shirty, legginsy i dżinsy to zawsze dobry pomysł.

5. Walizka czy plecak? A może torba? Bagaż dostosowany do potrzeb dziecka to podstawa. Doskonałym pomysłem są walizki-organizery z dużą ilością kieszeni, schowków i przegródek. Taka walizka posłuży dziecku jednocześnie jako podręczna szafka, z której nie trzeba wyjmować ubrań. Sprawdzi się idealnie w miejscach, gdzie nie będzie szafek, półek, itp. lub na wycieczkach objazdowych, gdy trzeba często przenosić się z miejsca na miejsce.

Walizki-organizery do kupienia tutaj. Niestety ich wadą jest dość wysoka cena.

walizka organizer

I najważniejsze – nie zapomnijcie spakować ukochanego pluszaka :)

Więcej pomysłów na sprytne pakowanie znajdziecie tutaj.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

image_print