Jak umyć kabinę prysznicową?


Jak bez wysiłku umyć drzwi kabiny prysznicowej?

Niestety większość z nas ma twardą wodę, nie trudno zatem o osadzanie się kamienia na drzwiach prysznica. Również środki myjące, których używamy, pozostawiają zacieki na szkle. Dodatkowo na gumach i plastikowych częściach drzwi z czasem pojawia się grzyb. O usuwaniu pleśni opowiem w kolejnym poście. A dziś uporamy się z kamieniem i osadem!

Doprowadzenie do idealnego stanu kabiny prysznicowej, która nie była myta dłuższy czas jest pracochłonne, ale możliwe. Ważne, aby później już na bieżąco dbać o szklane powierzchnie i nie dopuszczać do nagromadzenia kamienia i osadu.

Pamiętajcie, aby zadbać o dłonie – używajcie rękawic gumowych.

SPOSÓB I – OCET

Jednym z bardziej skutecznych domowych sposobów na wyczyszczenie drzwi prysznica jest użycie octu. Nie należy go jednak stosować do kabin, które mają akrylowe części – ocet może je zniszczyć. Robimy mieszaninę 2:1 octu z wodą i spryskujemy nią drzwi kabiny. Następnie twardszą stroną gąbki szorujemy spryskane miejsca i dokładnie spłukujemy ciepłą wodą. Gdy osad jest oporny, możemy spróbować wyszorować szkło samym octem, nieco go wcześniej podgrzewając. Ciepły ocet jest bardziej skuteczny. Natomiast już do utrzymywania kabiny w czystości wystarczy zmieszany pół na pół z wodą. Zapach octu czuć tylko na początku, a i tak wietrzeje znacznie szybciej niż wiele gotowych preparatów.

SPOSÓB II – ODKAMIENIACZ W PŁYNIE

Kolejnym sposobem jest użycie odkamieniacza w płynie. Wylewamy go na gąbkę namoczoną uprzednio w płynie do mycia i tą gąbką smarujemy ścianki . Czynność powtarzamy i spłukujemy ciepłą wodą.

Do codziennej pielęgnacji warto również wykorzystać środki przeznaczone do czyszczenia kabin i łazienek. Można ich używać do utrzymywania w czystości także brodzików akrylowych, glazury i fugi. Polecam piankę do mycia łazienek, kabin prysznicowych, wanien, także z akrylu, glazury i armatury ORO Produkt Polska. Niektóre z nich zawierają naturalne kwasy owocowe, na przykład winogronowy, który znany jest z właściwości oczyszczających i rozjaśniających np. płyn do kabin prysznicowych FROSCH WINOGRONOWY.

Niestety z drobnoustrojami i bakteriami nie można wygrać, są wszędzie. A jak wiadomo dodatkowo sprzyja im ciepło i wilgoć panująca w łazienkach. Zatem zadbajmy o to, aby prysznic mógł wyschnąć; pozostawmy otwarte drzwi prysznicowe, wcześniej zbierzmy krople wody za pomocą gumowej ściągaczki (można ją zawiesić obok prysznica, tak, aby zawsze była pod ręką).