3

Oryginalne choinki

Święta tuż tuż i mam OOOOGROMNĄ ochotę zrobić w tym roku mocno niekonwencjonalna drzewko na Boże Narodzenie. Na przykład z desek, albo ze sklejki, albo z papieru, a może namalowaną… Coś zaskakującego i prostego. I żeby było pod nią dużo miejsca na prezenty!

Jeśli i wy lubicie oryginalne choinkowe rozwiązania, przygotowałam dla Was mały przegląd pomysłów z sieci. Mamy jeszcze trochę czasu, więc do dzieła!

Oryginalne choinki

Mój absolutny nr 1! jestem zauroczona pomysłem. Na ścianie pokrytej farbą tablicową zamocowano półki w kolorze ściany, Powierzchnia ściany stała się doskonałym tłem dla jasnych elementów przestrzennych i rysunków kredą. Pomysł prosty i do wykonania małym nakładem czasu i środków. Szczególnie spodobał mi się pomysł z drewnianą ramką i czarnym tłem, na którym można napisać kilka miłych świątecznych słów :)
źródło zdjęcia

A oto pastelowa wersja choinki, której podstawą jest rysunek na ścianie.

image5509b131ee090

arbol-ikea

Pomysł na choinkę „wielorazowego użytku”. Zasada ta sama – do budowy posłużyły odpowiednio przycięte deski. Choinka jest płaska, więc łatwa do przechowywania. Do drewnianych desek ozdoby przypinamy pinezkami. A jeśli w deskach wywiercicie małe otwory, od tyłu będzie można zamocować w nich lampki.

źródło zdjęcia

alternative-christmas-tree-white-lettersźródło zdjęcia

rustic-pallet-christmas-treetutaj znajdziecie „przepis” na to urocze eko drzewko; potrzebujecie kilku deseczek, białej farby, lampek, trochę papieru i prostych świątecznych dekoracji.

ouiouiblogwordpresscom

Wersja dla minimalistów; do zrobienia tych choinek użyto patyków, najpiękniejsze są te wyrzeźbione przez wodę.

handmade-driftwood-christmas-tree-on-canvasźródło zdjęcia

handmade-driftwood-christmas-tree-with-lights żródło zdjęcia

Drzewka dla wielbicieli nowoczesnego stylu. Ja do wykonania tej choinki użyłabym pociętej na kawałki gilzy np. po folii lub taśmach pakowych. Po przymocowaniu rolek do podkładu, można je spryskać białym lub srebrnym sprayem.

20141125222632uid8źródło zdjęcia

Myślę, ze ciekawie mogłaby wyglądać choinka zrobiona z płyt CD.

different-Christmas-tree3źródło zdjęcia

na-zimowe-wieczory-011-p_1666538źródło zdjęcia

I coś łatwego, do zrobienia nawet przez dzieci! Sznurek, czerwona taśma klejąca, kilka papierowych ozdób i kartek.

A jakie choinki zagoszczą w waszych domach?

image_print