10 zasad pakowania się

Pakuj się! 10 prostych zasad

Czy pakowanie jest dla Was stresujące? Czy zawsze macie wrażenie, że zapomnieliście o czymś ważnym? Czy wasze walizki też są za małe? No właśnie… Pora to zmienić!
Pakuj się! 10 prostych zasad, dzięki którym spakujesz się szybko i sprawnie.

1. Zastanów się dokąd jedziesz i co będziesz robić. To podstawa. Na jak długo wyjeżdżasz? Jaka będzie pogoda? Czy na miejscu masz możliwość prania ubrań? Skomponuj zestawy ubrań na kolejne dni. Najlepiej, niech to będą zestawy uniwersalne, które uniezależnią cię od pogody. Weź bazę a do niej kilka dodatków, które zajmą mało miejsca, a potrafią diametralnie odmienić strój – kolorowe chustki, wisior, szmaciane torebki.

2. Naszykuj walizkę i … weź o rozmiar mniejszą 😉 Tak! Im większy bagaż, tym więcej bierzemy niepotrzebnych rzeczy. Zadbaj o to, by twoja walizka była poręczna i lekka. Kup organizery podróżne na pieniądze, dokumenty, bilety. Uszyj lub kup woreczki do pakowania ubrań. Pamiętaj, aby spakować do walizki worek na brudne rzeczy.

3. Zrób listę. Najlepiej niech to będzie lista uniwersalna, do której możesz powrócić przy każdym wyjeździe, modyfikując ją w zależności od celu i czasu podróży oraz ilości osób.

4. Kosmetyki – twoja podróżna kosmetyczka powinna być tak mała, jak to możliwe. Zabieraj tylko to, co konieczne. Maleńkie pojemniczki na kremy czy fluid można kupić w drogeriach. Dobrym pomysłem jest zabieranie na wyjazd końcówek kosmetyków – opakowania wyrzucisz, a miejsce wykorzystasz na zakupy. Kosmetyczkę ulokuj pośrodku walizki. Na wszelki wypadek warto włożyć ją do torebki foliowej.

5. Roluj ubrania zamiast je składać. Po pierwsze zaoszczędzisz sporo miejsca. Po drugie ubrania będą mnie pogniecione. Takimi wałeczkami uzupełniaj wolne przestrzenie w walizce wokół większych rzeczy.

6. Ważna jest kolejność – na spodzie walizki zawsze układaj rzeczy cięższe, lekkie na wierzchu. Bieliznę pakuj do małych woreczków. W ten sam sposób zabezpiecz buty. 3 pary butów to optymalna ilość na 1-2 tygodniowe wyjazdy.

7. Jeśli zabierasz ze sobą biżuterię, zadbaj o to, by była dobrze zabezpieczona. Wisiorki, kolczyki możesz na przykład ułożyć na małym ręczniku i zrolować. Fajnym pomysłem jest także zapięcie kolczyków na dużym guziku – w ten sposób będą zawsze razem. Świetnie przechowywać można biżuterię w organizerach na tabletki.

8. Sprawdź, czy tam dokąd jedziesz potrzebne będą ci ręczniki. Zazwyczaj są na wyposażeniu pokoju. Jeśli jednak musisz je ze sobą zabrać, koniecznie kup cienkie, chłonne i szybkoschnące ręczniki podróżne.

9. Najcięższe i najbardziej nieporęczne rzeczy – płaszcz, kapelusz, kozaki, gruby sweter – zakładaj na podróż.

10. Szukaj mniejszych i lżejszych odpowiedników :

  • kindle lub audiobook zamiast książek
  • kolorowa bawełniana torebka na zakupy zamiast skórzanej – prawie nie zajmuje miejsca, a z powodzeniem będzie służyć za torbę plażową
  • próbki kosmetyków zamiast dużych opakowań
  • jedna ładowarka do kilku sprzętów
I ważna rada: to, co najcenniejsze i najważniejsze, miej zawsze w bagażu podręcznym. Zapakuj do niego także jedną zmianę bielizny i szczoteczkę do zębów, na wypadek, gdyby twój bagaż zaginął.
Sprytne triki, które ułatwia pakowanie dzieci na wakacyjne wyjazdy znajdziecie tutaj.

A wy jakie macie sposoby na udane wakacje?

image_print