IMG_9685

Rustykalna kuchnia

Rustykalna kuchnia Ani.
Kuchnia powinna być przede wszystkim funkcjonalna i praktyczna. Ale nie zaszkodzi, jeśli przy tym będzie także ładna :)
Rustykalna kuchnia

Rustykalna kuchnia

W kuchni, którą chciałabym Wam dziś przedstawić, te dwie rzeczy udało się połączyć – jest ergonomicznie i urokliwie.

Na dość małej przestrzeni, w typowym mieszkaniu w jednym z łódzkich bloków, gospodarze stworzyli wygodne miejsce do pracy, a także przytulny kącik jadalny. Stolik i trzy krzesła zostały ustawione na miejscu dawnej ścianki działowej, pomiędzy kuchnią i wąskim kiedyś przedpokojem. Teraz, dzięki usunięciu ściany przestrzeń została otwarta, a mieszkanie stało się bardziej przestronne. Ciąg komunikacyjny zdecydowanie zyskał na funkcjonalności. Gości wita jasny przedpokój, łączący wszystkie pomieszczenia w domu. Otwarta kuchnia zaprasza, a gospodarzom pozwala na kontakt z gośćmi w salonie.

Ściana przy kąciku jadalnym została obłożona czerwoną cegłą (licówka z prawdziwej, ciętej cegły), ozdobiona bejcowaną na ciemny brąz drewnianą belką.

IMG_9733Mały metraż kuchni wymógł na właścicielach konieczność zaaranżowania jej w taki sposób, aby maksymalnie wykorzystać każdą ścianę.

IMG_9713

Doskonale została zorganizowana przestrzeń nad blatem roboczym. Przedmioty zostały dobrane w przemyślany sposób, tworząc ładną kompozycję.

IMG_9717

IMG_9718

Górne szafki w kuchni zostały zamknięte szklanymi drzwiczkami, podświetlone od środka żarówkami o ciepłej barwie.

Uwagę przyciąga porcelana w pięknych pastelowych kolorach. kuchnia

IMG_9725 IMG_9731Oczywiście klimat pomieszczenia w głównej mierze tworzy oświetlenie – lampy z Almi Dekor dają ciepłe złote światło.

Lampy dają ciepłe, złotawe światło

Lampy dają ciepłe, złotawe światło

W tej kuchni wiele uwagi poświęcono detalom, ale i sprzętom – są dobrane idealnie do stylu pomieszczenia.

Stylizowany piekarnik i płyta gazowa

Stylizowany piekarnik i płyta gazowa

Całość tworzy przyjemne, klimatyczne wnętrze. Mieszkanie jest dowodem na to, że przy przemyślanym aranżowaniu przestrzeni, nawet małe „blokowe” kuchnie można urządzić w ciekawy i funkcjonalny sposób.

 

image_print