usuwanie pleśni w łazience

Usuwanie pleśni w łazience

W moim ostatnim poście radziłam Wam jak skutecznie zadbać o szklane powierzchnie prysznica, dziś zajmiemy się pleśnią pojawiającą się na jego akrylowych częściach.

Pleśń w łazience to efekt panującej w niej wilgoci i ciepła, a więc idealnych warunków do rozwoju grzybów i bakterii. Ważne jest, aby zapobiegać jej powstawaniu – pamiętajcie o wycieraniu brodzika i obrzeży wanny do sucha, częstym wietrzeniu łazienki i koniecznie włączajcie wyciąg, aby zapobiegać skraplaniu się pary wodnej.

Przed przystąpieniem do czyszczenia brodzika i wanny puść na kilka minut gorącą wodę, aby w łazience utworzyła się para. Dzięki temu brud który przywarł do płytek i innych gładkich powierzchni łatwiej się rozpuści. Następnie możesz przystąpić do szorowania.

Skuteczną domową mieszaniną na pleśń jest: ½ szklanki octu, ¼ szklanki sody oczyszczonej i 3 litry gorącej wody. Takim roztworem myjemy ścianki prysznica – kafle i ranty brodzika przy użyciu dwustronnej gąbki. Następnie spłukujemy ciepłą wodą.

Do szczelin pomiędzy płytkami, rogów i zakamarków kabiny używamy oczywiście bardzo skutecznej starej szczoteczki do zębów

image_print