zamek grodno

Zamek Grodno

Do położonego 450 m n.p.m., na szczycie góry Choina, zamku Grodno, prowadzi stroma trasa pod górę. Wejście zajmie Wam około 15 -20 min. szybkiego marszu. Nie pożałujecie. Myślę, ze tak jak my pokochacie te wiekowe mury za historie, które kryją…

 Zamek Grodno

grodno-9499Od ponad 200 lat zamek przyciąga jak magnez.  Jednych wabi wyjątkowo malowniczym położeniem. Ze wzgórza zamkowego rozciąga się zapierający dech widok na Góry Sowie i pogórze Wałbrzyskie. W dole wije się rzeka Bystrzyca, która akurat u podnóża góry spiętrza się w niewielkie jezioro.

Jak w każdym szanującym się zamku - jest i studnia życzeń :)

Jak w każdym szanującym się zamku – jest i studnia życzeń :)

Innych nęci tajemnicza historia zamku, legendy o ukrytych tu skarbach, skrytkach powstałych w wiekowych murach, podziemnych przejściach.

zamek grodno

Widok na Bystrzycę i otaczające zamek lasy

Tak czy inaczej znajdziecie tu wszystko, co szanujący się zamek mieć powinien: burzliwe dzieje, historie miłosne, wątki kryminalne, studnię życzeń, niewielką, ale sugestywna salę tortur, grotę ze szkieletem… Zaintrygowani?

grodno-9502 grodno-9511 grodno-9512 grodno-9513

Mam nadzieję, że tak jak my odnajdziecie dużo przyjemności z odwiedzin na Zamku Grodno. Zamek jest nieduży, więc nawet ci najmniej cierpliwi, nie powinni sie znudzić.

Nie do końca możemy polecić funkcjonującą przy zamku karczmę – jedzenie smaczne, wnętrze nowe i przyjemne, ale na obiad dla 5 osób czekaliśmy ponad godzinę… Do tego ogromny minus za 1, słownie „jedną” czynną toaletę, do której ustawiały się wielometrowe kolejki.

grodno-9521

Informacje praktyczne

Godziny otwarcia
październik – kwiecień:
poniedziałek – piątek, 9:00 – 17:00, ostatnie wejście o 16:00
sobota, niedziela, święta, 9:00 – 18:00, ostatnie wejście o 17:00
maj –  wrzesień:
poniedziałek – piątek, 9:00 – 18:00, ostatnie wejście o 17:00
sobota, niedziela, święta, 9:00 – 19:00, ostatnie wejście o 18:00.
Cennik
normalny – 16,00 zł
ulgowy – 14,00 zł*
Dojazd
Aby dostać się do zamku, należy dojechać do Zagórza Śląskiego, samochód można pozostawić na bezpłatnym niestrzeżonym parkingu u podnóża Wzgórza Zamkowego. z parkingu do Zamku prowadzą szlaki niebieski i żółty.

*Cennik biletów oraz godziny otwarcia z czerwca 2018, w celu sprawdzenia aktualnych danych prosze zaglądać na stronę zamku: http://zamekgrodno.pl/zwiedzanie/

image_print