Dublin – 5 największych atrakcji

Dublin to irlandzka stolica, która zachwyca turystów niesamowitym budownictwem, wspaniałą atmosferą i specyficznym klimatem. W mieście znajduje się wiele atrakcji: muzeów, zabytkowych budynków, galerii i miejsc o charakterze rozrywkowym. Oto 5 wyjątkowych atrakcji Dublina!

1. Kilmainham Gaol

Jeśli zastanawiasz się, w miastach takich jak Dublin co zwiedzać, z pewnością nie będziesz zawiedziony. Unikalną atrakcją w miejscowości jest Kilmainham Gaol, czyli niegdysiejsze więzienie brytyjskie, które dziś udostępnione jest do zwiedzania przez turystów. W Kilmainham Gaol znajduje się wiele eksponatów, dokumentów i starych fotografii. Ciekawostką jest, że w zabytkowych wnętrzach więzienia nakręcono sceny do słynnej produkcji “Święci z Bostonu”.

2. Phoenix Park

Phoenix Park to ogromny kompleks zieleni, który położony jest na terenie ponad 700 hektarów. W parku zobaczyć można ogromne stada dziko żyjących danieli, dubliński Ogród Zoologiczny, rezydencję prezydenta Irlandii, pozostałości po starożytnym grobowcu oraz malownicze ogrody kwiatowe.

3. Zamek Dubliński

Zamek Dubliński to duża warownia królewska, która powstała już na początku XIII wieku. Obecnie budowla pełni funkcję instytucji rządowej, jednak niektóre pomieszczenia udostępniane są dla zwiedzających. Turyści mogą w nim obejrzeć m.in. Salę św. Patryka, Salę Tronową oraz ekspozycję muzealną, która obejmuje dużą ilość dzieł sztuki i zabytków orientalnych.

4. Muzeum Guinness’a

Guinness to bez wątpienia jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek piwa na świecie. W Dublinie znajduje się muzeum poświęcone właśnie Guinnessowi. W zabytkowych wnętrzach browaru zobaczyć można ciekawą wystawę związaną z historią i metodami warzenia doskonałych, irlandzkich piw. Znajduje się tu również bar, w którym prowadzone są degustacje.

5. Galeria Narodowa

Dublińska Galeria Narodowa to prawdziwa gratka dla miłośników sztuki. W środku znajduje się około 15 tysięcy różnych eksponatów, a najstarsze z nich sięgają wczesnego średniowiecza. W Galerii Narodowej obejrzeć można dzieła takich artystów jak: Andrea Mantegna, Caravaggio, Peter Paul Rubens, Rembrandt, Francisco Goya i Velazquez.