Pesceria czyli targ pod gołym niebem Katanii

Katania to malownicze włoskie miasto leżące u podnóża wulkanu Etna na wschodnim wybrzeżu Sycylii. Jest to jedno z największych miast znajdujących się na Sycylii. Jest odwiedzane przez dużą liczbę turystów z całego świata.

Co warto zobaczyć będąc w Katanii

Jednym z miejsc wartych odwiedzenia jest zdecydowanie Plac Katedralny ( Piazza del Duomo). Jest to najważniejsze miejsce w całej Katanii. To tutaj znajduje się najwięcej atrakcji tego miasta m.in. Katedra Św. Agaty, która jest patronką wyspy. W centrum placu znajduje się przepiękna fontanna – Fontanna Słonia. Jest to symbol odrodzonego miasta, a słoń powstał z lawy wulkanicznej. Możemy tutaj podziwiać także XIX wieczną Fontannę Amenano. Zaraz za nią znajduje się najsłynniejszy z targów rybnych – Pescheria Catania.

Targ Katania

Targ rybny Katania to miejsce, które będąc w tych rejonach koniecznie trzeba zobaczyć na własne oczy. Wchodząc na plac, który jest częściowo pod zadaszeniem ma się wrażenie, że jest się w innym świecie. Znajduje się tutaj niezliczona ilość straganów, na których możemy znaleźć przeróżne gatunki ryb, owoców morza (m.in. mieczniki, sardynki, ośmiornice). Pod dostatkiem jest tutaj również wszelakiego rodzaju warzyw, owoców, kasz, orzechów itp. Jednym słowem jest w czym wybierać.Targ w Katanii to miejsce gdzie panuje duży harmider, krzyki, hałas oraz gwar – jak na prawdziwym targu. Warto zwrócić uwagę, że na stoiskach handlują głównie mężczyźni w kwiecie wieku lub starsi. Młodsi chłopcy, którzy tam są to głównie ich pomocnicy. Wszystkie produktu są prosto z połowów, czyli najświeższe z możliwych i najbardziej pożądane przez właścicieli sklepików lub restauracji. Targ czynny jest codziennie (oprócz niedzieli) w godzinach od 7 rano do 13 popołudniu. Warto pamiętać, aby na targ wybrać się w zakrytych butach, gdyż po bruku spływa woda o ostrym zapachu ryb. Cały urok tego miejsca to właśnie gwar i hałas jaki tutaj panuje. Przekrzykujący się sprzedawcy, targujący kupujący i zapach rybi sprawiają, że wizyta w tym miejscu to niezapomniane wrażenie.

Takich klimatycznych miejsc, które oddają cały urok życia ludzi w nadmorskich miejscowościach jest coraz mniej. Coraz mniej jest także takich targów rybich z prawdziwego zdarzenia jakim jest właśnie targ w Katanii. Można tutaj zakupić ryby oraz inne produkty o jakich nawet nie mieliśmy pojęcia. To miejsce to prawdziwa atrakcja turystyczna, która zapewnia niesamowite doznania i zapada w pamięć każdego, kto je odwiedził.