Czy jest coś, czego nie wiesz o Hiszpanii?

Hiszpania już od wielu lat jest miejscem spędzania wakacji europejczyków. Nic w tym dziwnego. Kojarzy nam się przecież ze słońcem, plażami, pysznym jedzeniem i sztuką. Leżąca na półwyspie Iberysjkim Hiszpania od lat przyciągają turystów z wielu zakątków świata. Co jeszcze wyróżnia Hiszpanię? Dlaczego warto wybrać ten kierunek na wakacje? Poznaj ciekawostki o Hiszpanii i daj się zaskoczyć.

Wieczna budowa

Kościół Sagrada Familia to symbol Barcelony. Ten secesyjny kościół dzieła Gaudiego to jedna z głównych atrakcji turystycznych i największą ciekawostka na temat Hiszpanii i jej zabytków. Sagrada Familia to budowla, która… nadal jest nie dokończona! Bayzlika pozostaje w budowie od 1882 roku, czyli już ponad 138 lat, a planowana data zakończenia budowy to rok 2026. Dla porównania, przyjmuje się, że budowa jednej piramidy trwała około 20 lat. Ciekawe, czy Hiszpanie dotrzymają terminu.

Piekielne steki

Istnieje wiele ciekawostek o Hiszpanii ale ta jest wyjątkowo gorąca. Na pięknej kanaryjskiej wyspie Lanzarote można zjeść stek przyrządzany w nietypowy sposób. Restauracja El Diablo proponuje w swoim menu steki z grila tuż nad kraterem wulkanicznym. Jest to możliwe, ze względu na położenie grilla tuż nad kominem prowadzącym do wciąż czynnego wulkanu. 10 metrów pod temperatura Ziemi wynosi nawet 300 stopnii Celsujsza. Skusilibyście się na takie danie?

Viva la fiesta

Bez wątpienia wakacje na półwyspie iberysjskim kojarzą się z piaskiem, wodą i drinkami z palemką. Kolejna ciekawostka o Hiszpanii dotyczy.. ilości barów i restauracji. To właśnie w tym kraju przypada największa liczba – 129 barów i klubów na jednego mieszkańca. Ciekawe, czy odwiedzili chociaż część z nich.

Owoc szczęścia

Ciekawostki na temat Hiszpanii mogą być ciekawe oraz żartobliwe, ale ta może przynieść Wam szczęscie. Wybieracie się do Hiszpanii na sywlestra? Koniecznie kupcie winogrona. Najbardziej znanym hiszpańskim zwyczajem jest zjedzenie dwunastu winogron – po jednym na każde wybicie zegara, co ma przynieść szczęście i pomyślność w nadchodzącym roku.

Barcelona vs. Madryt

Większośc piłkarskich kibiców pomyślała pewnie, że ta ciekawostka o Hiszpanii będzie dotyczyła jednych z najbardziej znanych klubów. Nie do końca. Chodź rywalizacja Realu Madryt z FC Barceloną toczy się na boisku, to oba miasta konkurują również w liczbie odwiedzających je turystów. Z przykrą wiadomością dla fanów Madrytu, nie da się nie zauważyć ogromnej przewagii Barcelony, którą odwiedza 15 milionów turystów rocznie, a stolicę kraju jedynie około 6-7 milionów. Może na boisku Madryt zwycięży?

I to już wszystkie ciekawostki na temat Hiszpanii, pokazujące jak ciekawy i barwny jest to kierunek. Nic, tylko pakować walizki i wybrać się w pasjonującą podróż, pełną słońca i pysznego jedzenia. Kto wie, może odkryjecie jakieś nowe ciekawostki o Hiszpanii?