Zagłówki panelowe DIY

Jak zrobić wezgłówek?

Bardzo często głównym problemem z którym napotykamy się w trakcie urządzania sypialni jest jej zasadnicza część, czyli łóżko. Niskie wezgłowia wykonane w modelach dostępnych w salonach meblowych nie zachęcają a dodatkowo są przysłaniane przez poduszki, w których coraz częściej się lubujemy. W związku z tym zaradniejsze panie domu decydują się na zagłówek panelowy. Elementy do jego wykonania jesteśmy w stanie kupić za pośrednictwem internetu czy też w popularnych sklepach budowlach. Warto jednak zadać sobie zasadnicze pytanie, czyli jak zrobić zagłówek? Wbrew pozorom odpowiedź może się kazać banalna. Jednak pamiętajmy, że przed rozpoczęciem pracy warto zapoznać się z kilkoma propozycjami wykonania takiego elementu, który na pewno sprawdzi się w naszej sypialni. Pamiętajmy również, ze zagłówki stają się w naszym kraju coraz bardziej popularne!

Zagłówek do łóżka jak zrobić?

Oczywiście metod jest wiele i wszystko zależy od tego, na jaki zagłówek się zdecydujemy. Oglądając popularne programy związane z remontem i urządzaniem naszych mieszkań i domów możemy obserwować ciekawe rozwiązania proponowane przez prowadzących, a nam pozostaje tylko wybrać model odpowiedni dla nas. Jest to jednak decyzja, którą warto dokładnie przemyśleć, ponieważ wykonanie takie zagłówka to dosyć czasochłonne i pracochłonne zajęcie, które co ciekawe możemy wykonać samodzielnie! Dzisiaj dowiemy się jak o zrobić bez zniechęcania się w połowie pracy, a możecie mi wierzyć, ze biorąc się za wykonanie zagłówka modułowego musimy wykonać każdy element z osobna a na koniec jednolicie zamontować go na ścianie za naszym łóżkiem. Wiele osób może zniechęcić się już na samym początku takiego wyzwania!

Zagłówek modułowy jak zrobić?

Oczywiście najwygodniejsze są chyba zagłówki tapicerowane, które możemy wykonać z gotowych paneli montowanych do ściany za pomocą specjalnej taśmy. Jednak dla osób, które cenią sobie własnoręcznie wykonane elementy proponujemy wykonanie paneli tapicerowanych własnoręcznie przy wykorzystaniu ulubionych materiałów. Oczywiście do wykonania czegoś takiego jak zagłówek do łóżka diy będziemy potrzebować kilku rzeczy, takich jak wybrany materiał, panele z płyty meblowej, jakiś wypełniacz, na przykład gąbka oraz narzędzia, czyli pistolet na gorący klej i zszywacz tapicerski. Warto pamiętać, ze jeśli chcemy, żeby nasz zagłówek składał się z systemu mniejszych elementów, to na końcu pracy warto je stabilnie do siebie przymocować, na przykład za pomocą deseczek, które i tak nie będą widoczne, ponieważ pomogą nam przymocować zagłówek do ściany. Oczywiście możemy się taż zdecydować na wykonanie jednolitego zagłówka, składającego się z jednej płyty obciągniętej materiałem, który dla zwiększenia atrakcyjności tego elementu naszej sypialni możemy pikować według naszych upodobań, wykańczając każdy element ozdobnym guzikiem czy imitacją kamieni szlachetnych.
Jak widać przygotowanie zagłówka samodzielnie nie jest zbyt trudne, jednak pewne decyzje co do wystroju naszej sypialni musimy podjąć jeszcze przed rozpoczęciem pracy. W końcu to właśnie od tego zalezą osiągnięte przez nas efekty! Warto jest pokusić się o zagłówek wykonany z wielu elementów nawet jeśli nie jesteśmy pasjonatami robótek ręcznych. Pamiętajmy w takich przypadkach, że w marketach budowlanych możemy zakupić gotowe moduły do samodzielnej aranżacji. To na pewno ułatwi nam sprawę. W ten sposób możemy urozmaicić wygląd naszej sypialni i prawić, że będzie jeszcze wygodniejsza!

Posted Under