13 niezwykłych zastosowań folii aluminiowej

Wiesz już, że folia aluminiowa to niezbędnik w kuchni, ale jej giętka, metalowa konstrukcja sprawia, że ​​jest ona niezwykle przydatna w całym domu. Zastosowanie folii aluminiowej jest bardzo szerokie. Oto dlaczego warto zaopatrzyć się w tę rzecz.

Czyszczenie i ochrona przed temperaturą

1. Czyszczenie sztućców
Właściwości folii aluminiowej sprawiają że można oczyścić sztućce z nalotów. Dzięki tej sprytnej sztuczce reakcja chemiczna powoduje przeniesienie nalotu ze srebrnych sztućców na folię aluminiową. Wyłóż plastikowy pojemnik folią (błyszczącą stroną do góry) i umieść w nim sztućce.Wlej 1/4 szklanki sody i galon wrzącej wody. Mieszaj i mocz przez 10 do 15 minut.

2. Wyczyść grill
Inne nietypowe zastosowanie folii aluminiowej? Kulka folii pozwala szybko usunąć z grilla wszelkie przypalone resztki, które zostają po grillowym wieczorze.

3. Uchroń ciasto przed spaleniem
Martwisz się spaleniem swojej słynnej szarlotki? Krawędzie ciasta przykryj pierścieniem wyciętym z folii aluminiowej, aby skórka nie zrobiła się zbyt brązowa.

4.Pomocne przy obsłudze szybkowaru.
Gorące jedzenie, gorące miski i śliskie powierzchnie tworzą sytuację najeżoną niebezpieczeństwami. Folia aluminiowa jest doskonałym urządzeniem do podnoszenia, aby bezpiecznie i bezurazowo podnosić cenną zawartość szybkowaru bez poparzenia rąk, ramion, blatu, podłogi lub ciekawskiego psa. Po prostu użyj kawałka folii aluminiowej, który jest wielkości twojej miski plus około ośmiu dodatkowych cali. Zrób coś w rodzaju procy, aby podnieść miskę za pomocą nowo wykonanych aluminiowych uchwytów. Złóż folię wzdłuż dwa lub trzy razy, aby uzyskać mocny materiał, a następnie umieść miskę w kuchence za pomocą błyszczącego improwizowanego podnośnika. Złóż uchwyty podczas gotowania, a następnie użyj ich, aby wydobyć gorący kawałek pyszności.

5.Środek do czyszczenia piekarników.
Możesz chronić piekarnik przed rozlaniem, umieszczając kilka odcinków folii aluminiowej pod czymś, co może powodować pęcherzyki, bąbelki i inne kłopoty na dnie piekarnika. DODATKOWA WSKAZÓWKA DOTYCZĄCA PIEKARNIKA: aby chronić elementy grzejne przed agresywnymi chemikaliami zawartymi w kupionym w sklepie środku do czyszczenia piekarników, nałóż na nie trochę folii aluminiowej przed spryskaniem wnętrza piekarnika.

6.Czyszczenie patelni
Jest wielu fanów patelni żeliwnych. Są świetne, ale sprzątanie to czasami katastrofa. Używanie soli i ręczników papierowych działa przez większość czasu, ale jajko i ryż (i ich kombinacja po smażonym ryżu) mają tendencję do chwytania patelni jak limonki. Przy pomocy odrobiny pogniecionej folii aluminiowej możesz zmyć trudne zabrudzenia. Działa to wszędzie, gdzie możesz znaleźć trudne zabrudzenia np. naczynia po zapiekaniu, zapomniane garnki z makaronem itp.

7.Podgrzej chrupiące rzeczy.
Od czasu do czasu każdy lubi zjeść pizzę dostarczaną gotowa pod same drzwi. Ale nie zawsze można skończyć pizzę za jednym razem i trzeba ją póóźniej odgrzać. Jeśli chcesz idealnego smaku, zamiast korzystać z mikrofali wybierz piekarnik. Nałóż plasterek pizzy bezpośrednio na folię i zawiń brzegi skórki, aby chronić ją przed gorącem. Pizza będzie niczym świeżo przywieziona!

Ochrona roślin i inne zastosowania

8.Straszenie ptaków
Niektóre ptaki boją się błyszczących rzeczy. Jeśli zawiesisz jakąś folię aluminiową na drzewach owocowych (szczególnie z przerażającymi oczami), bardziej płochliwi maruderzy przejdą obojętnie obok Twojego drzewa, na rzecz miejsca nieco mniej niebezpiecznie pysznego. Szkodniki wrażliwe na światło będą trzymały się z dala od twojego drzewa z błyskotkami.

9.Ukryj kartę kredytową.
Jeśli masz kartę kredytową „bez przeciągania” z chipem (nie tradycyjną kartę z paskiem magnetycznym), oszuści mogą ją zeskanować i zebrać określone informacje o koncie za pośrednictwem Twojego portfela. Ryzyko jest bardzo minimalne – te skany nie dostarczą złodziejom wystarczających informacji, aby dokonać oszukańczego zakupu w Twoim imieniu. Ale jeśli ta myśl nadal Cię niepokoi, zawiń kartę w kawałek folii aluminiowej, aby odchylić skaner.

10.Chroń sadzonki przed jeleniami i gryzoniami.
Zimą delikatna kora pnia młodszych roślin to gratka dla głodujących zwierząt. Jeśli nie chcesz, aby sarny i inne zwierzaki kąsały Twoje rośliny po prostu owiń swoje pnie folią aluminiową na zimę.

11.Trzymaj z daleka głodne ślimaki i robale.
Ciężko pracujesz w swoim ogrodzie i nie chcesz zobaczyć owoce swojej pracy pożarte przez wielkie i małe stworzenia. Aby zapobiec zjadaniu roślin przez małe szkodniki, zrób ściółkę z folii aluminiowej.

12.Zrób pudełko przeciwsłoneczne.
Jeśli rośliny na Twoim balkonie sięgają w stronę zachodzącego słońca zamiast prosto w górę dostarcz im trochę światła.. Zamiast obracać je co kilka dni, użyj przeciwsłonecznego pojemnika (folii aluminiowej w rogu pudełka na buty), aby odbijać słońce z powrotem w rośliny.

13.Szybciej prasuj ubrania
Zastosowania folii aluminiowej mogą też przydać się przy prasowaniu. Folia odbija ciepło, więc spróbuj położyć takie prześcieradło pod deską do prasowania, aby nieco szybciej wygładzić zmarszczki na tkaninach.