Przepis na udane lato – lody dietetyczne

Letnie słodkości

Wraz z nadejściem letniej pogody, która wprowadza wszystkich w relaksacyjny klimat, często nadchodzi nas również ochota na coś słodkiego. Z jednej strony podczas zasłużonego odpoczynku nie powinniśmy odbierać sobie słodkich przyjemności, ale z drugiej strony trzeba przecież na tej plaży jakoś wyglądać.

Wszyscy kochamy lody

W upalne dni to właśnie lody są najbardziej pożądaną słodkością. Nie dość, że posiadają bardzo szeroką gamę smaków to dodatkowo przynoszą ulgę przed letnim skwarem. Niestety posiadają bardzo dużo kalorii w stosunku do swojej objętości i wartości odżywczych. Nie musimy jednak odmawiać sobie tej zimnej przyjemności. Możemy sięgnąć po lody dietetyczne a nawet przyrządzić je samemu.

Jak zrobić dietetyczne lody?

Jednym z prostych sposobów jest zmieszanie i zamrożenie jogurtu pomieszanego z owocami. Smaki naszych lodów zależą jedynie od kreatywności. Można mieszać ze sobą wiele owoców, dodawać słodziki, syropy owocowe i w zasadzie wszystko na co najdzie nas ochota. Robienie lodów takim sposobem wymaga trochę eksperymentowania, ale nie grozi zbędnymi kaloriami .

A może sorbet?

Najbardziej znanymi lodami dietetycznymi są sorbety , których przygotowanie wymaga jedynie zamrożenia zmiksowania owoców wymieszanych z posłodzoną wodą. Formę do lodów sorbetowych znajdziemy w prawie każdym większym sklepie spożywczym, zresztą tak samo jak kubeczki i patyczki.

Zalety sorbetów

Sorbety są bardzo proste i szybkie w przyrządzeniu oraz zarówno świetnie chłodzą jak i nawadniają . Sorbety można mieszać w dowolny sposób. Kiwi? Cytryna? A może dodatek bazylii? Nie ma problemu.

Dietetyczne lody na ratunek człowiekowi

Lato i upały bywają dla naszych wyczerpujące, ale na szczęście lody dietetyczne, proste, nisko kaloryczne, zimne przekąski pomagają nam cieszyć się tym czasem. Leżak, słońce i zdrowe słodkości – czego chcieć więcej?