Wyprawa do USA – jak zaplanować podróż po Stanach Zjednoczonych?

Wyjazd do USA jest dla wielu spełnieniem marzeń. Tak wielki i zróżnicowany kraj oferuje tyle atrakcji, że bez dobrego planu podróży nie sposób zobaczyć ich wszystkich. Warto wykorzystać możliwość wyjazdu z polskim przewodnikiem, który pozwoli zagłębić się w historii i kulturze danego miejsca. Każdy wyjazd trwa co najmniej 2 tygodnie, a podzielone na konkretne części USA wycieczki pozwolą Ci zobaczyć wymarzone atrakcje.

Nowy Jork – wizytówka Stanów Zjednoczonych

Organizowany wyjazd do Nowego Jorku trwa aż tydzień, przeznaczony wyłącznie na zwiedzanie jedynie „Wielkiego Jabłka”. W wycieczce bierze udział maksymalnie 20 osób. Najwięksi pasjonaci Nowego Jorku twierdzą, że nie starczy jednego życia, by poznać wszystkie zakątki metropolii. Nasza oferta obejmuje jednak najbardziej kultowe lub znaczące dla amerykańskiej kultury miejsca, cel podróży turystów z całego świata. Nie licząc przylotu i wylotu, w niecałe 5 dni zwiedzisz imponujący Manhattan, przejdziesz się Piątą Aleją, odwiedzisz słynny Central Park i Empire State Building, zaglądniesz na Wall Street wraz z budynkiem giełdy nowojorskiej, a nawet zyskasz możliwość odwiedzenia najbardziej interesujących dzielnic Harlemu i Brooklynu.

Oczywiście, nie zabraknie także rejsu na Ellis Island i Liberty Island, gdzie czeka sama Statua Wolności. Z nami spojrzysz na Nowy Jork z góry, z punktu obserwacyjnego One World Observatory na szczycie drapacza chmur One World Center. Nie zabraknie też czasu na samodzielne zwiedzanie i zakupy w Nowym Jorku, a wieczorem będziesz mógł wczuć się w klimat multikulturowego miasta na rozświetlonych Times Square i Broadway.

Stany Zjednoczone – ogromny kraj pełen niezwykłej przyrody

Czy osiemnaście dni to długie wakacje? W najpiękniejszej części USA, na Alasce, oraz w zachodniej Kanadzie ten czas rozciągnie się na cudowny kontakt z naturą, jej ogromem i spokojem. Wycieczki do USA często skupiają się jedynie na zaliczeniu najpopularniejszych zabytków, zapominając, ile cudów przyrody można znaleźć jedynie tutaj. Na odważnych czeka tu Park Narodowy Denali, ostoja dzikiej przyrody, gdzie można zobaczyć niedźwiedzie grizzly, watahy wilków oraz majestatyczne łosie. Wyprawa wraz z polskim przewodnikiem, który niejeden raz był w niesamowitych parkach narodowych Stanów Zjednoczonych, zwróci Twoją uwagę na niepowtarzalne szczegóły fauny i flory Alaski. Na turystów po Stanach Zjednoczonych czeka też rejs po fiordach Parku Narodowego Kena (z szansą na ujrzenie stad orek!), próby obserwacji wielorybów na wyspie Vancouver i mnóstwo pieszych wypraw górskich.

Dziki Zachód USA – niezapomniane przestrzenie

Całkiem inną propozycją wycieczki jest 17 dni spędzonych na dawnym Dzikim Zachodzie. Podróż rozpoczyna się w San Francisco, gdzieś zobaczysz słynny Golden Gate i Bay Bridge oraz przejdziesz się stromymi ulicami metropolii. Chętni zyskają też niepowtarzalną szansę zwiedzenia Alcatraz. Dalej trasa wiedzie przez 9 najsłynniejszych parków narodowych Stanów Zjednoczonych – m.in. przez Park Narodowy Yosemite czy Joshua Tree. Zobaczysz też Wielki Kanion Kolorado, dalej równie widowiskowy i dziki jak wtedy, gdy powstawały Stany Zjednoczone Ameryki. Droga zaprowadzi nas także do Los Angeles i Las Vegas. W Mieście Grzechu przekonasz się na własnej skórze, dlaczego to właśnie tutaj mieści się światowa stolica rozrywki.

Wyprawa do USA – wycieczka z polskim przewodnikiem

Organizowane przez nas do USA wycieczki to wiele możliwych kierunków zwiedzania – można zanurzyć się w klimat tropikalny na Hawajach, odwiedzić wschodnie lub zachodnie wybrzeże albo wybrać się na dziką północ. Nasze wyjazdy łączy doskonała organizacja i małe grupy, które cały czas mogą korzystać z wiedzy polskiego przewodnika.