Car detailing – sposób na kurację anti-age dla każdego wozu

Nieważne, czy jeździmy Chryslerem z zeszłego roku, czy Fiatem sprzed 10 lat. Nawet najmłodszy samochód posiada małe ryski czy drobne zabrudzenia. Ale też nawet najstarszy można doprowadzić do stanu praktycznie idealnego. Jak to możliwe? To właśnie zadanie car detailera!

Auto detailing – dlaczego warto?

Bez względu na wiek i markę auta, każdy właściciel chce, by jego samochód prezentował się jak najlepiej. Regularna myjnia czy odkurzanie to dopiero początek. Od czasu do czasu samochody potrzebują także gruntownego usuwania mikrouszkodzeń, głębokiego czyszczenia oraz wielu innych zabiegów.

Dlatego też usługa premium o nazwie car detailing zdobywa sobie od kilku lat coraz większą popularność w naszym kraju. Pod nazwą tą kryje się szeroki zakres eksperckich czynności, których celem jest przywrócenie samochodowi jak najbardziej doskonałego wyglądu.

Na czym polega car detailing?

Nie sposób z góry powiedzieć, co konkretnie będzie obejmował detailing w danym przypadku, bo zależy to od stanu wozu i poprzedzone jest wcześniejszą konsultacją. Jednak najbardziej typowe zabiegi w ramach car detailngu obejmują:

  • czyszczenie, renowację i zabezpieczenie tapicerki,
  • usuwanie mikrouszkodzeń na wszystkich materiałach,
  • konserwacja podsufitki, kokpitu, podłogi,
  • kompleksowe polerowanie aut, a także woskowanie,
  • kładzenie specjalistycznych powłok na lakier (np. ceramicznej).

Efektem udanej procedury powinien być wóz, który do złudzenia przypomina nowiutki samochód, świeżo zdjęty z taśmy produkcyjnej. Ale nie chodzi tu wyłącznie o estetykę – takie zabiegi wpływają również na żywotność poszczególnych elementów.

Jak znaleźć solidnego wykonawcę?

Wraz z rosnącą samoświadomością właścicieli samochodów rozwija się także rynek usług detailerskich. Z jednej strony to dobra wiadomość: oznacza, że klienci nie muszą już decydować się na jedyny zakład w okolicy. Zamiast tego mogą uważnie przyjrzeć się ofertom, by wybrać kompetentnego profesjonalistę car detailing.

Z drugiej strony jednak usługi takie jak dokładne polerowanie aut lub szczegółowa rekonstrukcja tapicerki to praca dla prawdziwych fachowców. Dlatego też klienci, którzy mają w planach detailing powinni zachować dużą ostrożność, jeśli zależy im na spektakularnych rezultatach. By nie żałować, że zdecydowaliśmy się na kosztowną usługę, a efekty odbiegają od ideału, pamiętajmy o kilku kwestiach.

Przede wszystkim – opinie danego detailera lub warsztatu w Google, i to najlepiej ze zdjęciami. Nie ma lepszego miernika jakości, niż setki zadowolonych klientów. Po drugie: terminy! Dobrzy detailerzy nie zaproponują nam usługi „na wczoraj” – ich kalendarze są pełne, a zleceń im nie brakuje. Po trzecie i najważniejsze: auto detailing kosztuje! Ale to usługa, za którą zdecydowanie warto zapłacić, by przekonać się, że nasz wóz znowu może być piękny.