Perfumy stanowią część naszego życia

Perfumy już dawno przestały być wyznacznikiem luksusu, a stały się elementem codzienności i savoir vivre. Kto powinien ich używać i dlaczego?

Czym różni się woda toaletowa od wody perfumowanej?

Główna różnica między wodą toaletową a perfumowaną to stężenie olejów zapachowych i alkoholu. Im wyższa zawartość procentowa olejków i alkoholu, tym dłużej będzie się dłużej utrzymywał zapach. Perfumy mają około 15 % olejków rozpuszczonych w 90% alkoholu, natomiast woda toaletowa tylko od 5 do 10 % olejków w 60-85 % alkoholu. Woda kolońska zawiera jedynie od 3 do 5 % olejków rozpuszczonych w 70 % alkoholu. Woda toaletowa jest mniej intensywna, przez co sprawdzi się w okresie wiosenno- letnim, kiedy jest ciepło.

Dla kogo perfumy?

Dla kogo aromatyczne perfumy? Istnieją perfumy specjalne dla mężczyzn i dla kobiet. Wszyscy lubimy zapachy i w większości zdajemy sobie sprawę, że wybór odpowiedniego zapachu do okazji jest równie ważny jak ubiór.

Perfumy damskie

Perfum dla pań może zawierać nuty owocowe, zielone i wodne. W zależności od charakteru, kobieta wybierze słabsze lub mocniejsze perfumy. Słodkie zapachy pasują do delikatnych kobiet.

Męskie perfumy

Idealny perfum dla mężczyzny zawiera nuty drzewne, skórzane lub ziołowe. Po zapachu można łatwo ocenić, że jest on typowo męski.

Perfum na prezent

Wybór perfum na prezent bywa trudny, w końcu jak przewidzieć, co danej osobie będzie się podobać? Najlepiej spytać kogoś, kto ma możliwość sprawdzić. Mamy różne upodobania, niektóre osoby wolą delikatne perfumy, które nie zwracają na siebie uwagi, inni wręcz przeciwnie, lubią podkreślać swoją obecność.

Perfum nie na każdą okazję

W niektórych okazjach użycie perfum jest niewskazane, przykładowo, gdy udajesz się na pogrzeb lub stypę, twój zapach nie powinien być intensywny. Jeśli odwiedzasz kogoś w szpitalu, także lepiej będzie, gdy zrezygnujesz z perfum.

Zalety perfum

Na rynku istnieje dużo zapachów, więc każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Wystarczy poszukać.