Upominek dla przyszłej mamy

Wiadomość o zajściu w ciążę to dla wielu kobiet moment radości i szczęścia. Wraz z przyszłą mamą cieszą się również inne kobiety w jej otoczeniu – mama, ciocia, koleżanki i przyjaciółki. Coraz większą popularnością cieszą się przyjęcia takie jak “baby shower” ale w okresie ciąży przyszła mama obchodzi przecież również urodziny czy imieniny. Upominek można wręczyć także bez okazji celebrując po prostu ten piękny czas.
Pomysłów na prezenty dla ciężarnej może być naprawdę wiele. Którymi warto obdarować przyszłą mamę?

Pamiątkowa biżuteria

Świetnym pomysłem na upominek może być biżuteria – ale nie taka zwyczajna lecz specjalna, która upamiętni te radosne chwile i zawsze będzie przypominać kobiecie o czasie gdy była w ciąży. Możemy zamówić spersonalizowaną bransoletkę, na której wygrawerowane będzie imię mamy, imię przyszłego dziecka, data jego narodzin lub okolicznościowa dedykacja. Można też określić kolor (wybierając ulubiony kolor obdarowywanej) i kształt bransoletki – popularne są szczególnie stópki małego dziecka.

Praktyczne prezenty

Praktyczny prezent to zawsze dobry prezent. W przypadku ciężarnych kobiet sprawdzi się nawet lepiej niż u innych obdarowywanych dlatego, że bycie w ciąży to również częste bóle i dyskomfort. Obecnie mamy jednak wiele możliwości poprawy komfortu życia. Jako prezent dla dziewczyny w ciąży sprawdzi się idealnie poduszka do spania w kształcie rogala, która pozwoli zająć wygodną pozycję, odciąży kręgosłup i zmęczone mięśnie. Innym prezentem doskonałym będzie masażer do stóp, który przyniesie ulgę i relaks po całym dniu. Możemy wybrać również torbę-plecak z niezbędnym wyposażeniem dla maluszka, którą przyszłej mamie wygodnie będzie nosić.
Praktycznym prezentem będzie także wygodny szlafrok lub ubranie ciążowe, ciepły koc pod którym przyszła mama będzie mogła odpocząć czy poduszka do karmienia, która posłuży zarówno mamie jak i dziecku. Poduszka taka odciąży kręgosłup i ramiona, może także przydać się w szpitalu po porodzie.
Świetny prezent to także kalendarz ciąży (do spisywania swoich wspomnień, przeżyć, wklejania zdjęć), książki o tematyce poradnikowej, album na zdjęcia czy ramka na zdjęcie USG maluszka.