10 filmów o miłości na romantyczne wieczory

Dobry i wzruszający film o miłości oglądać można wiele razy, ponieważ za każdym razem wzbudzają one w widzu wiele emocji. Pozwalają one również spojrzeć na swoje życie, a także poznać różne oblicza miłości. Oto 10 niezapomnianych filmów o miłości, które każdy miłośnik tego typu kina powinien zobaczyć!

10. “Zakochany bez pamięci” (2004)

Uważany za jeden z najpiękniejszych filmów o miłości. Film opowiada historię dwojga ludzi, w tym kobiety, która poddała się zabiegowi wymazania z pamięci swojego partnera. Gdy jej były ukochany dowiaduje się o tym, również decyduje się na taki zabieg. Jednak w trakcie zdaje sobie sprawę, iż nie była to odpowiednia decyzja. Rozpoczyna walkę o zatrzymanie wspomnień o swojej ukochanej.

9. “Co się wydarzyło w Medison Country” (1995)

Film opowiada historię fotografa i gospodyni domowej, zajmującej się domem i niespodziewającej się, iż jej życie może przynieść płomienny romans. W trakcie 4 dni, para przekonuje się, iż ich relacja jest wyjątkowa, a może nawet zdarza się tylko raz w życiu…

8. “Słodki listopad” (2001)

Film na początku odbiega od ogólnie przyjętego schematu. Kobieta jest łamaczką serc, a mężczyzna szybko się w niej zakochuje. Oboje zgadzają się na układ, który potrwać ma miesiąc. Kobieta skrywa jednak prawdę, która może zmienić stosunek do ich relacji.

7. “Casablanca” (1942)

Jest to absolutny klasyk tego gatunku, a jednocześnie najstarszy film w tym zestawieniu. Opowiada historię byłych kochanków, którzy spotykają się w trakcie II wojny światowej. Ich uczucia odżywają i zmieniają życie.

6. “List w butelce” (1999)

Jak sama nazwa wskazuje, akcja filmu toczy się wokół listu w butelce, znalezionego przez dziennikarkę. Postanawia ona odnaleźć jego autora, który okazuje się bardzo atrakcyjnym mężczyznom, mającym za sobą ciężkie życiowe przeżycia.

5. “Uwierz w ducha” (1990)

Tragedia, która rozdzieliła dwoje kochających się ludzi, okazuje się nie być końcem ich historii. Mężczyzna powraca do swojej ukochanej jako duch, aby pożegnać się z nią i zapewnić jej spokojną przyszłość i szczęście.

4. “Bodybuard” (1992)

Piękna historia znanej piosenkarki i aktorki oraz jej ochroniarza. Film ukazuje piękne uczucie, które powoduje chęć poświęcenia dla drugiej osoby, nawet kosztem własnego zdrowia czy życia.

3. “Zanim się pojawiłeś” (2016)

To najnowszy film w zestawieniu. Historia dwojga ludzi, młodej i szalonej kobiety pełnej wigoru oraz mężczyzny trwale przykutego do wózka, który uważa, iż jego życie skończyło się wraz z tragicznym wypadkiem.

2. “Titanic” (1997)

Klasyka kina, prawdopodobnie wszystkim znany film, opowiadający historię Jacka i Rose oraz ich miłość, która pojawiła się niedługo przed tragicznym wypadkiem Titanica

1. “Pamiętnik” (2004)

Historia rozgrywa się na dwóch płaszczyznach czasowych. Film opowiada historię dwojga młodych osób, kochających się trudną miłością. Historia ta spisana jest w pamiętniku, a ich losy przytaczane są w domu spokojnej starości.