domowy-spray-do-prasowania

Jak zrobić domowy spray do prasowania?

Odrobina hedonizmu nikomu jeszcze nie zaszkodziła. Natura człowieka jest taka, że zrobi wszystko by uprzyjemnić sobie życie. Spray do prasowania jest jedną z takich rzeczy, które niby są nieznaczące, ale w zasadzie są przyjemne w odbiorze dla osoby, która użytkuje takie wypachnione rzeczy.

Gdzie można wykorzystać spray do prasowania?

Taki spray można użyć np w pościeli. Ładnie wyprasowana bielizna pościelowa czy pościel potrafi zdziałać cuda pod względem jakości snu. Człowiek powinen poświęcać na sen minimum 7 godzin w ciągu doby, dzieci zaś o wiele więcej. Warto zadbać o doznania zapachowe podczas spania w swoim łóżku. Pościel pachnąca np. lawendą odpręży nas, a zapachy tropikalne ożywią atmosferę.

Spray do prasowania sprawdzi się również przy ręcznikach, ściereczkach. Czy to w kuchni, czy to w łazience – taki element doda elegancji naszym wnętrzom.

pachnąca woda do prasowania jak zrobić?

Najlepsza woda do takich spray’ów to woda demineralizowana. Brak minerałów typu wapń pozwala odpowiednio zadbać nie tylko o nasze tekstylia, ale też o nasze żelazko i deskę do prasowania. Dzięki takiej wodzie nie będzie odkladał się kamień, który możemy np. w czajniku podczas gotowania wody na herbatę. Poniżej zostały przedstawione najprostsze sposoby na uzyskanie DIY sprayu do prasowania.

Domowy płyn do prasowania to ekologiczny sposób na produkt bezpieczny dla dzieci i środowiska. Będzie potrzebna do tego butelka ze sprayem (np. z odzysku, po jakimś specyfiku, który już wcześniej zużyliśmy. Wystarczy taką butelkę wypłukać czystą wodą i będzie ona idealna do domowych produktów czyszczących)

Przepis 1 – na mniej zagnieceń
2 szklanki letniej wody
3 łyżeczki skrobi kukurydzianej

Woda powinna być lekko letnia, inaczej zrobi się kluska. Taki specyfik wstrząsnąć aż do uzyskania jednolitej substancji. Skrobia rozpuszczona w wodzie zadziała jak krochmal i sprawi, że zagniecenia nie będą aż tak widoczne jak podczas normalnego prasowania, bez użycia spray’u do prasowania.

Przepis 2 – na rozluźnienie
2 szklanki letniej wody
15-25 kropel olejku lawendowego, 10 kropel rozmarynowego lub cytrynowego
20 ml alkoholu (nie likier!)

Całość wymieszać, wlać do butelki. Spray zawierający tylko olejki i odrobinę alkoholu zadziała na materiał nie tylko zapachowo, ale też nieco odkażająco. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie nie tyle co sterylność, a czystość prasowanych materiałów. Taki spray można użyć nawet po prasowaniu, bezpośrednio na pościelone łóżko czy jako odświeżacz powietrza. Jest to jeden z najtańszych i najbardziej ekologicznych sposobów na uzyskanie takie produktu domowymi sposobami.

Przepis 3 – na miękkość
½ szklanki płynu do płukania
1,5 szklanki letniej wody

Płyn do płukania idealnie sprawdzi się do pościeli i firan, jeśli zależy nam na miękkości. W zależności od używanego płynu do płukania możemy sprawić, że materiał przez nas prasowany będzie miękki i bez zagnieceń. Niekiedy zdarza się, że przy płynach gorszej jakości, użyta ilość do prania nie jest wystarczająca. Dzięki takiemu uzupełnieniu poprawimy nie tylko wygląd swoich rzeczy, ale też wzmocnimy ich zapach.

Male przyjemności poprawiają jakość życia!

Nasze życie powinno być wygodne przede wszystkim dla nas. Oczywiście z zachowaniem szacunku dla pozostałych członków rodziny i znajomych. Spray do prasowania jest jedną z takich małych przyjemności które powinniśmy wdrażać w swoją rutynę. Poprawi nam nastrój, komfort snu czy chociażby sprawi, że wygląd takiego wnętrza będzie schludniejszy.

Posted Under