Kupowanie biletu na samolot

Chociaż latanie jest „łatwe” po kilku lotach za pasem, jeśli masz zamiar wybrać sie w swój pierwszy lot, może wydawać się to trudnym zadaniem. Począwszy od rezerwacji lotów, punktualnego dotarcia na lotniska i wejścia na pokład samolotu, nie spóźniając się na lot, istnieje wiele drobnych elementów, które należy wykonać, aby dotrzeć tam, gdzie chcesz.

Przygotowanie do pierwszego lotu

Najpierw przyjrzyjmy się wszystkim rzeczom, które musisz zrobić, zanim będziesz gotowy do lotu – rezerwacja lotu, uzyskanie wszystkich potrzebnych dokumentów podróżnych i sprzętu, i tak dalej.

Rezerwacja lotu

Jeśli już zarezerwowałeś swój lot lub jeśli ktoś inny zarezerwuje go dla Ciebie, możesz pominąć tę część. Jeśli nie, przyjrzyjmy się szybko procesowi rezerwacji lotu.

Jak kupić bilet na lot samolotem? Są dwa sposoby – bezpośrednio z linii lotniczej, którą lecisz (lub z jednej z jej partnerskich linii lotniczych) lub przez biuro podróży. Chociaż obie te opcje działają dobrze, gdy tylko jest to możliwe, sugerujemy, abyś dokonał bezpośredniej rezerwacji, ponieważ ułatwi ci to życie na wypadek, gdybyś musiał wprowadzić zmiany itp.

To powiedziawszy, zawsze porównuj ceny. A jeśli renomowane internetowe biuro podróży oferuje znacznie lepszą cenę niż sama linia lotnicza, nie bój się z tego skorzystać.

Najłatwiejszym i najszybszym sposobem na znalezienie odpowiednich lotów jest skorzystanie z porównywarek. Będą one wyszukiwać Twoje loty w różnych witrynach internetowych linii lotniczych i biur podróży i prezentować wszystkie opcje w przejrzystym formacie.

Zasadniczo, szukając lotu, będziesz musiał podać lotnisko wylotu i przylotu, daty, w których chcesz podróżować, a także to, czy szukasz biletu powrotnego, w jedną stronę lub biletu otwartego ( powrót z innego lotniska niż to, na którym rozpoczynasz podróż).

Niektóre wyszukiwarki umożliwiają również jednoczesne wprowadzanie wielu lotnisk. Na przykład, jeśli mieszkasz gdzieś między lotniskami w Wiedniu i Budapeszcie, tak jak kiedyś, możesz łatwo wyszukiwać i porównywać loty z obu lotnisk.

Będziesz także musiał zdecydować, którą klasą chcesz podróżować i czy chcesz przenieść się po drodze do miejsca docelowego, czy też chcesz odbyć lot bez przesiadek.

W momencie rezerwacji polecamy mieć dostęp do karty kredytowej i paszportu (jeśli podróżujesz za granicę). Zanim klikniesz „Zarezerwuj” lub „Zapłać”, upewnij się, że trzykrotnie sprawdziłeś wszystkie informacje, które wprowadziłeś podczas procesu rezerwacji – trasę, daty, a także swoje dane osobowe. Zmiana tych rzeczy po dokonaniu rezerwacji może być kosztowna. Po zakupie biletu ponownie upewnij się, że wszystko jest w porządku.