Najcenniejsze domy świata

Dom to nie tylko miejsce, w którym się śpi. Dla wielu ludzi to także nie tylko azyl, a miejsce, w którym kręci się ich życie, gdzie nie tylko odpoczywają i czują się bezpiecznie, ale również pracują i realizują swoją pasje. Czy takie miejsce może być kosztowne? O tak, dlatego tylko wybrańcy zdają się być ich godni.

Dom to nie tylko dach nad głową

Głównym założeniem posiadania domu jest posiadanie miejsca, gdzie można spać w ciągu nocy i odpoczywać po wykonanej pracy. Jednak to także przestrzeń do zacieśniania więzi z członkami rodziny i przyjaciółmi, pomieszczenia pełne wspomnień, cenna przestrzeń, w której człowiek czuje się bezpieczniej niż gdziekolwiek indziej.

Jednak dom może być także budynkiem wypełnionym dziełami sztuki, mistrzowskim wykończeniem wnętrz czy siedzibą ważnej osoby. To także miejsce, z którego można pracować, na przykład mając w nim studio nagraniowe. To wszystko sprawia, że wartość domu rośnie, czasami nawet bardzo.

Poniżej przedstawienie 10 najdroższych domów świata.

10. 18-19 Kensington Palace Gardens

Zlokalizowany w Londynie, zaprojektowany przez Philipa Hardwicka, posiada dwanaście sypialni, łaźnię turecką, kryty basen i parking na dwadzieścia samochodów. Obecnie zamieszkiwany przez księżniczkę Hayę z Jordanii. Przechodząc w ręce właścicielki, został kupiony za ponad 57 milionów funtów wraz z trzema domami na tyłach nieruchomości.

9. Xanadu 2.0

Zlokalizowany w Medinie w Waszyngtonie dom Billa Gatesa. Jego budowa zajęła siedem lat, koszt tej inwestycji to 63 miliony dolarów. Dom jest otoczony ziemią dla skutecznej regulacji temperatury, w oddzielnym budynku znajduje się kryty basen.

8. Seven The Pinnacle

Zlokalizowany w Big Sky w Montanie dom stanowi część ogromnego klubu Yellowstone, posiada podgrzewane podłogi, kilka basenów, siłownię, piwnicę z winami i własny wyciąg narciarski. Wartość – 115 miliona dolarów.

7. Palazzo di Amore

Zlokalizowana w Beverly Hills w Kalifornii willa w stylu śródziemnomorskim posiadająca 12 sypialni, 23 łazienki, korty tenisowe, baseny, teatr, wodospady, baseny refleksyjne i garaż na 27 samochodów w 2017 roku osiągnęła cenę wywoławczą 129 milionów dolarów.

6. Ellison Estate

Zlokalizowana w Woodside w Kalifornii nieruchomość o powierzchni 23 akrów składa się z 10 budynków, jeziora, stawu, herbaciarni i łaźni, jej wartość szacuje się na około 200 milionów dolarów.

5. Four Fairfield Pond

Zlokalizowany w Sagaponack w stanie Nowy Jork dom ma 29 sypialni, własną elektrownię, 39 łazienek, boisko do koszykówki, kręgielnię, korty do squasha, korty tenisowe, baseny i ogromną jadalnię. Jego wartość oceniana jest na 248 milionów dolarów.

4. Vila les Cedres

Zlokalizowana na Francuskiej Riwierze została zbudowana dla króla Belgii w 1830 roku, posiada 14 sypialni, basen o wymiarach olimpijskich, bibliotekę, sztuczny staw, posąg Ateny z brązu, salę balową z żyrandolami. Jej wartość szacuje się na 410 milionów dolarów.

3. Villa Leopolda

Zlokalizowana na Lazurowym Wybrzeżu we Francji posiadłość o powierzchni 50 akrów obejmuje ogromną szklarnie, basen i domek przy nim, kuchnię na świeżym powietrzu, lądowisko dla helikopterów i pensjonat. Wartość – nawet 750 milionów dolarów.

2. Antilia

Zlokalizowany w Bombaju w Indiach budynek ma 27 pięter, w tym sześć przeznaczonych jest dla samochodów. Może przetrwać trzęsienie ziemi o sile 8 stopni w skali Richtera. Wartość oscyluje między 1 a 2 miliardy dolarów.

1. Buckingham Palace

Dom królowej Elżbiety II w Londynie jest najdroższym domem świata. Składa się z 775 pokoi, 188 pokoi dla personelu, 92 biur, 78 łazienek, a jego wartość to prawie 5 miliardów funtów.

 

Posted Under